Інформація про роботу КДКА ДО

Дата додавання: 16.09.2013    |    Переглядів: 1854

Шановні відвідувачі!

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Дніпропетровської області (далі КДКА ДО) сформована рішенням установчої конференції адвокатів Дніпропетровської області 29 січня 2013 року, державна реєстрація КДКА Дніпропетровської області відбулась 28 лютого 2013 року.

Для оперативного та плідного спілкування з адвокатською спільнотою в березні 2013 року створено офіційний веб-сайт, на якому систематично публікується  актуальна інформація пов’язана з діяльністю КДКА та Ради адвокатів регіону.

І.Кваліфікаційна палата Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області у своїй діяльності керується Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Положенням та Регламентом кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону, Порядком допуску до складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні.   Свою роботу кваліфікаційна палата здійснює за принципами колегіальності прийняття рішення, індивідуального підходу до осіб, що виявили бажання стати адвокатом, об’єктивності та відкритості, неухильного дотримання законодавства, що регламентує діяльність кваліфікаційної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області.

Кваліфікаційна палата КДКА ДО
За 6 місяців роботи кваліфікаційної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської  області:
було розглянуто 73 матеріали про допуск до кваліфікаційного іспиту стосовно осіб, що виявили бажання займатися адвокатською діяльністю.
проведено 6 кваліфікаційних іспитів:
9 квітня  2013 року;
16 квітня 2013 року;
21 травня 2013 року;
18 червня 2013 року;
16 липня 2013 року;
13 серпня 2013 року.
За результатами складення кваліфікаційних іспитів:
успішно склали кваліфікаційний іспит та отримали свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту 68 осіб.

ІІ.Дисциплінарна палата КДКА ДО
Керується Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Положенням про КДКА Дніпропетровської області затвердженого Радою адвокатів України та Регламентом КДКА регіону до повноважень дисциплінарної палати КДКА Дніпропетровської області віднесено прийняття рішень про зупинення або припинення права на заняття адвокатською діяльністю та здійснення дисциплінарних проваджень стосовно адвокатів.
За вказаний період дисциплинарною палатою КДКА Дніпропетровської області здійснила наступну роботу:

надійшло заяв (скарг) про дисциплінарні проступки адвокатів — 101;

в тому числі:

постанов та ухвал судів – 25;

слідчих органів (міліції та прокуратури) – 16;

Міністерства юстиції України – 1;

депутатських запитів – 2;

скарг фізичних осіб – 57.

Дисциплінарною палатою КДКА Дніпропетровської області проведено 9 засідань на яких прийнято рішень всього – 86:

За результатами розгляду матеріалів дисциплінарного провадження: відмовлено в порушенні дисциплінарних справ – 60;

порушено дисциплінарних справ – 15;

Прийняті рішення:

про застосування дисциплінарних стягнень у вигляду попередження – 9;

в тому числі у вигляді зупинення дії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю – 2.

13 матеріалів, що містять відомості про дисциплінарні проступки знаходяться в процесі перевірки.
 
ІІІ.За вказаний період представники КДКА Дніпропетровської області приймали участь у судових засіданнях за трьома  позовами до КДКА Дніпропетровської області про скасування результатів Установчої конференції адвокатів Дніпропетровської області від 29 січня 2013 року.

По всіх  справах Окружним адміністративним судом Дніпропетровської області прийнято рішення про відмову в задоволенні позовних вимог до КДКА Дніпропетровської області  в повному обсязі.

У своїй діяльності члени КДКА ДО, з метою забезпечення реалізації завдань адвокатського самоврядування сприяють розвитку інституту адвокатури в Україні, підвищенню рівня правової допомоги, що надається адвокатами, ролі та авторитету адвокатури в суспільстві.

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної
комісії адвокатури Дніпропетровської області                                                                                                        М.І. Верба